Lv
En

ADKAR modelis pārmaiņu vadībā

Katrs, kurš mēģinājis savā dzīvē ieviest jaunus paradumus, zin, cik viegli ir atslīdēt atpakaļ iepriekšējā praksē. Organizācijas kontekstā tas notiek vēl vieglāk, jo nostrādā "pūļa" efekts - kādam rodas ideja pamēģināt, un ja izdodas izdarīt iepriekšējā, "vecajā" veidā, tad ātri vien visi atgriezīsies pie pirms pārmaiņu rīcību modeļiem.
 
Ko darīt? Nostiprināt pārmaiņas ar pārdomātu un sistemātiksu komunikāciju, veiksmes stāstiem, jaunās kārtības dokumentēšanu un atalgojumu un novērtēšanas sistēmas pielāgošanu.

Plānotais norises laiks un vieta: 9.05.2022. pl.15.00-17.00, online formātā
Vebināru vada: Dr. Anita Gaile 
Dalības maksa: 39.00EUR + PVN
Pieteikšanās: https://lnkd.in/eiZDgp_G vai aizpildot zemāk pievienoto anketu.
 

Vebinārs katram, kas ir atbildīgs par to, ka kāds uzlabojums, jauninājums, inovācija - t.i. pārmaiņas uzņēmuma darba organizācijā notiks. Un ātri. Burtiski tūlīt. Vebinārs vadītājiem, projektu vadītājiem un personālvadītājiem. ADKAR pieeja palīdzēs strukturēt pasākumus, ko veicat, lai cilvēki pēc iespējas ātrāk pieņemtu pārmaiņas un sāktu darboties jaunajā režīmā. Jo rezultātus no pārmaiņām, vajadzēja jau vakar.

ADKAR 
A - (awareness) apzināšanās
D - (desire) vēlme
K - (knowledge) zināšanas
A - (ability) spējas
R - (reinforcement) nostiprināšana

ir 5 elementi, kas nepieciešami, lai cilvēki tavā organizācijā pieņemtu pārmaiņas par savām un tās realizētu ikdienā.

-     Dažreiz vadītājiem šķiet, ka pārmaiņu nepieciešamība ir pati par sevi saprotama (awareness).
-     Pat, ja ir saprotams, kāpēc pārmaiņas ir nepieciešamas, tas nenozīmē, ka cilvēki tās vēlas(desire).
-     Iespējams, viņi tās nevēlas, jo nav nepieciešamo zināšanu (knowledge).
-     Tas, ka ir zināšanas, nenozīmē, ka cilvēkiem piemīt spējas šīs zināšanas likt lietā (ability).
-     Tas, ka kādas pārmaiņas ir izdevušās, nenozīmē, ka tās tur ir uz palikšanu, jo atslīdēt atpakaļ uz vecajiem paradumiem ir gan vilinoši, gan viegli (reinforcement). 

Ja vēlies noskaidrot, kādā līmenī ir katrs no šiem elementiem tieši tava uzņēmuma pārmaiņu procesā, kā atrast kritisko punktu, un kā tam tikt pāri, piesakies vebināram "ADKAR modelis pārmaiņu vadībā".

Par Anitu Gaili:

Biznesa vadības treneris un koučs (PCC līmenis). Sertificēta pārmaiņu vadības eksperte (PROSCI un APMG sertifikācija). ICF (International Coaching federation) Latvia un AmCham biedrs. Pieredzējusi augstākā līmeņa vadītāja (Citadele banka, UK&Foreignwealth office, Air Baltic Corporation). Lektore un pētniece, kas pēta cilvēku un organizāciju sadarbības modeļus. Autore izdevumiem "Špikeris vadītājam", "Vadītāja Dienas grāmata" un līdzautore grāmatai "Efketīva vadītāja rokasgrāmata", kas izdota pēc Valsts kancelejas pasūtījuma.

 
 

 

Piesakies mācību kursiem:

* Obligātie lauki
Pieteikties
Aizpildiet obligātos laukus!